נשירת שיער והתקרחות תורשתית?

אתה חזק מול הגנטיקה.

כל מה שרציתם לדעת על השתלת השיער

עשרות אלפי ישראלים כבר עשו את זה - עברו השתלת שיער באחת מעשרות מרפאות המתמחות בנושא בארץ ובעולם. רגע לפני שאתם הולכים לקנות מסרק ומוס (לשיער שיהיה לכם בקרוב) יש כמה דברים שחשוב שתדעו

נשירת שיער והתקרחות תורשתית?


אתה חזק מול הגנטיקה!

לרכישה Online >

טיפול יומי נגד התקרחות ונשירת שיער
על רקע תורשתי בגילאי 18-65

מכיל חומר פעיל 5% Minoxidil
יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש

בכולנו מכונן צד רגיש, כזה שמתגעגע לדברים של פעם: האוכל של סבתא, הכלב הראשון שלנו, הסדרות מהילדות, הקרטיבים המתוקים מדי שמכרו במכולת השכונתית. הצורך לשמור ולשחזר את מראה השיער שהיה לנו פעם, לפני שהתחלנו להקריח, נובע גם הוא מרצון לחזור אחורה, סוג של מסע בזמן שיהפוך אותנו שוב לאותם צעירים חסרי דאגות עם שיער פרוע.

זאת ככל הנראה אחת הסיבות לכך שיותר ויותר גברים (ונשים) מישראל עוברים השתלת שיער בטכנולוגיה שמוכיחה את עצמה כיעילה ומספקת תוצאות טובות. כמות המושתלים הגבוהה קשורה לכך שאחד מכל ארבעה גברים בישראל מתחיל לסבול מנשירת שיער בשנות העשרים לחייו, כאשר המספר עולה לאחד משניים (חצי מאוכלוסיית הגברים) שסובל מהתקרחות בגילאי ארבעים ומעלה.

פרופסור אבנר שמר – דרמטולוג בכיר ומומחה לרפואת עור ומין מהמרכז הרפואי שיבא תל-השומר, מכיר היטב את התופעה משנים של מחקר ופגישות עם מטופלים הסובלים מהתקרחות. אז האם השתלת שיער מתאימה לכל אחד? עם איזה ציפיות צריך להגיע והאם יש דרכים לסייע לצמיחת השיער גם ללא השתלה? שאלנו את הפרופסור כדי לעשות לכם קצת סדר.

מהי בעצם השתלת שיער?

מסתבר כי קיימות מספר שיטות להשתלות שיער במועמדים מתאימים, כל אחת מהן מתבצעת בטכניקה קצת שונה ועל המטופלים הפוטנציאלים לבדוק מול הרופא המבצע באיזו טכניקה הוא עובד. הטכניקה הפופולריות והמוצלחת ביותר נקראת נקראת FUE- Follicular Unit Extraction והיא מתבצעת בפרוצדורה שלא משאירה צלקות ומוציאה את המטופלים עם קו שיער טבעי. בשיטה זו משתילים את זקיקי השיער בצורה זעיר פולשנית, כאשר הזקיקים הבריאים נלקחים מאזור תורם אחר בגופו של המושתל (לרוב מהקרקפת האחורית), מנוקבים ומוחדרים באזור ההשתלה. ככל שיושתלו יותר זקיקי שיער, כך תהיה התוצאה טובה ומרשימה יותר, אך חשוב לזכור שהמחיר עולה בהתאם. הניתוח עצמו נעשה בהרדמה מקומית של אזור הקרקפת ויכול להימשך מספר רב של שעות (לפעמים אפילו עד עשר שעות).

למי מתאים ביצוע ההשתלה?

באופן כללי כל מי שסובל מהתקרחות יכול לפנות לרופא המומחה בנושא ולהתעניין בהשתלת שיער, אך פרופסור שמר מציין כי יש מועמדים אצלם התוצאות יהיו בפירוש טובות יותר. אנשים אשר ההתקרחות שלהם נמצאת במצב סטטי ללא שינוי בתקופה של מספר שנים מתאימים יותר לביצוע ההשתלה מאשר מי שתהליך ההתקרחות שלהם נמצאת בעיצומה. בנוסף, ככל שהאזור התורם בגוף (באופן אידיאלי אזור העורף) עשיר יותר בזקיקי שיער פעילים, כך יהיה קל יותר לבצע השתלת זקיקים בצורה מוצלחת. בכל מקרה, הרופא המנתח, יבקש מהמועמד לשלוח לו תמונות מייצגות של מצב ההתקרחות לפיהן הוא יידע לומר מה הטיפול הנכון ומהם סיכוי ההצלחה.

מהם סיכויי ההצלחה?

בהשוואה להליכים קוסמטיים אחרים, סיכויי ההצלחה של השתלת שיער נחשבים כטובים מאוד אך חשוב לדעת שאין כאן מאה אחוזי הצלחה. גורמים רבים שיכולים להשפיע על ההצלחה – הניסיון של הרופא והמרפאה בו החלטתם לעבור את ההליך, מצב ההתקרחות של המטופל, השיטה בה מתבצע הטיפול (מחקרים מראים כי שיטת ה-FUE היא זאת בעלת אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר) וגם גורמים שאינם קשורים בהשתלה כמו תזונה ועישון. כן, מסתבר שגם בכל הקשור להשתלות שיער, מטופלים שמעשנים סובלים מסיכון גבוה יותר לפגיעה בזקיקי השיער שהושתלו.

מה קורה לאחר ההשתלה?

כל מי שעבר טיפול של השתלת שיער יספר לכם שלא מדובר במעשה קסם אלא בתהליך שצריך בו לא מעט זמן וסבלנות. בימים שאחרי השתלת השיער המטופלים עשויים להרגיש תשישות ועייפות ולכן מומלץ לקחת חופשה של מספר ימים. בימים הראשונים ממש תתבקשו לחבוש כובע מיוחד שמתחתיו תהיה גם תחבושת שנועדה לספוג את שאריות הנוזלים והדם שנותרו מהניתוח – כן, המראה עלול להיות לא נעים בימים הראשונים וזה טבעי. חשוב מאוד להקפיד שלא להזיע (למרות שלא מדובר בפעולה נשלטת כמובן), לכן יש להפחית בביצוע פעילות ספורטיבית ו/או קיום יחסי מין.

גם למעשנים שביניכם מומלץ לפחות בימים הראשונים להפחית או להפסיק כדי לשפר את אחוזי הקליטה של הזקיקים. בכלל, בחודשים הראשונים שלאחר ההשתלה ייקח זמן עד שתוכלו לחזור לעשות דברים שנראו לכם טבעיים. רק חודש לאחר מכן יהיה מותר להסתפר, כחודשיים לאחר מכן יהיה מותר לחשוף את עור הקרקפת אך רצוי שגם זה לא יהיה באופן ישיר (מומלץ להקפיד על כך גם בלי קשר להשתלה). אגב, לאלה שמתכננים לצבוע את השיער החדש שלהם, לשם כך תאלצו להמתין חצי שנה לפחות.

*התוכן בערוץ זה אינו מהווה חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.

נשירת שיער והתקרחות תורשתית?


אתה חזק מול הגנטיקה!

לרכישה Online >

טיפול יומי נגד התקרחות ונשירת שיער
על רקע תורשתי בגילאי 18-65

מכיל חומר פעיל 5% Minoxidil
יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש

מינוקסי 5 לגברים מכיל חומר פעיל 5% Minoxidil. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש.
מינוקסי 2 לנשים מכיל חומר פעיל 2% Minoxidil. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש.

בלוג שיער