נשירת שיער והתקרחות תורשתית?

אתה חזק מול הגנטיקה.

אחת ולתמיד: מתי נשירת שיער צריכה להדאיג?

נשירת שיער והתקרחות תורשתית?


אתה חזק מול הגנטיקה!

לרכישה Online >

טיפול יומי נגד התקרחות ונשירת שיער
על רקע תורשתי בגילאי 18-65

מכיל חומר פעיל 5% Minoxidil
יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש

על הכרית, במקלחת ובכל מקום – מה יהיה כבר עם הנשירה הזאת? רגע לפני שאתם מתחילים לחשוב ברצינות על השתלת שיער, כדאי שתנשמו עמוק ותקשיבו למומחה שמסביר מתי באמת כדאי לגשת לבדוק את העניין.

שוב זה קורה לכם: השיער נושר ונמצא בכל פינה בבית: על הכרית, במקלחת ועל שידת האיפור.

רגע לפני שאתם נלחצים כדאי שתנשמו עמוק ותפנימו שלא כל נשירה היא נשירת שיער פתאומית שבאמת אמורה להדאיג.

"אובדן של עד 100 שיערות ביום נחשב טבעי ותקין, והוא אינו אמור להדאיג", מסביר פרופ' אבנר שמר, רופא עור בכיר בשיב"א תל השומר. לדבריו, בראש ממוצע ישנם כמאה אלף זקיקי שיער ואצל אדם רגיל הסובל מנשירה, קצב הצמיחה של השיער זהה לקצב הנשירה.

אז מה בדיוק גורם לנשירה המטרידה והאם יש מה לעשות בנידון? מיד תבינו.

מתזונה ועד גנטיקה – הגורמים לנשירה

פרופ' שמר מציין כי ישנם גורמים רבים שמשפיעים על נשירת השיער, ביניהם למשל – שינויים הורמונליים המתרחשים לאחר הלידה או בגיל המעבר, תזונה לקויה, מתח נפשי, מצבים רפואיים (כמו הפרעה בתפקוד בלוטת התריס ומחלות אוטואימוניות), שימוש בתרופות כימותרפיות ואחרות וטיפול לא נכון בשיער כמו למשל שימוש אגרסיבי מידי במייבש שיער. כמו כן, פרופ' שמר מסביר שאין לשכוח את המרכיב הגנטי שיש לו השפעה גדולה. לדבריו, גם נשים וגם גברים יכולים להיות מושפעים מנשירת שיער גנטית, כך שאם יש לכם קרובי משפחה, גברים או נשים שסובלים מהבעיה – אתם בהחלט נמצאים בסיכון מוגבר. אגב, גם עונת השנה בהחלט עשויה לתרום להחרפת הנשירה לדבריו, וידוע כי בעת חילופי עונות התופעה מתגברת.

אז מתי בכל זאת צריך להתחיל לדאוג?

"כל עוד מאבדים כמאה שיערות ביום, אין סיבה לדאגה", מרגיע פרופ' שמר. "אולם, כאשר מדובר בנשירה משמעותית ופתאומית יותר, כשמדובר במצב לא מוכר או כאשר ניכרים שינויים בקרקפת כמו הופעת אזורים דלילים יותר – חשוב לגשת להתייעץ עם רופא עור.

מדד נוסף שמאפשר לבחון את עוצמת הנשירה הוא הכרית שלנו. למעשה, באמצעות בחינת כמות השיער שנותרת עליה אפשר להבין האם אכן מדובר במטרד או שבסה"כ זהו מצב נורמלי. "אם מופיעות על הכרית יותר ממספר שיערות בודדות, יש סיבה לבדוק את העניין", אומר פרופ' שמר.

החדשות הטובות: יש מה לעשות כדי לטפל בנשירה

אם אתם סובלים מהבעיה, חשוב שתדעו שיש פתרונות שונים שיכולים לסייע לכם. פרופ' שמר מציין שכדי להתאים את הפתרון, קודם כל חשוב לאבחן את סוג הבעיה.

"אם מדובר בנשירה המופיעה על רקע מחסור ברכיבים תזונתיים למשל, בד"כ יומלץ על השלמה תזונתית/נטילת תוספים וויטמינים בהתאם לצורך. לעומת זאת, כשהנשירה מופיעה על רקע שינויים הורמונליים בגיל המעבר, או לאחר לידה, אפשר להתייעץ עם רופא/ת נשים שיוכלו להמליץ על טיפול תרופתי. כאשר הנשירה מופיעה על רקע תורשתי, ישנם פתרונות טיפוליים שיכולים לסייע, כמו מינוקסי, תרופה ללא מרשם. מדובר בתמיסה המיועדת להתזה יומיומית על הקרקפת, שמטרתה טיפול בנשירת שיער ובהתקרחות מהסוג התורשתי אצל גברים ונשים. לדברי הפרופ', מינוקסי הוא התכשיר היחיד המתווה הן לנשים והן לגברים המכיל את החומר הפעיל מינוקסידיל. מינוקסידיל הוכח מדעית ועשוי לסייע לסובלים מנשירת שיער מסיבה תורשתית.

לסיכום: אם אתם סובלים מנשירה זכרו כי במקרים רבים מדובר במצב טבעי ונורמלי. אם העניין מטריד אתכם או שנראה לכם כי מדובר בנשירה משמעותית, אל תהססו לפנות לייעוץ – בהחלט יש מה לעשות בעניין.

 

נשירת שיער והתקרחות תורשתית?


אתה חזק מול הגנטיקה!

לרכישה Online >

טיפול יומי נגד התקרחות ונשירת שיער
על רקע תורשתי בגילאי 18-65

מכיל חומר פעיל 5% Minoxidil
יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש

מינוקסי 5 לגברים מכיל חומר פעיל 5% Minoxidil. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש.
מינוקסי 2 לנשים מכיל חומר פעיל 2% Minoxidil. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש.

בלוג שיער